Przezorny zawsze ubezpieczony, szczególnie jeżeli zmusza go do tego prawo. Każda osoba, jaka ma zarejestrowany pojazd, musi mieć także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – więc ubezpieczenie OC. Obszar tej ochrony regulują przepisy, zatem jedyne, czym różnią się propozycje z rozmaitych firm, to cena. Należałoby więc wiedzieć, jaki jest koszt ubezpieczenia samochodu ze strony superpolisa.pl.

Ile zapłacę za OC bez żadnych zniżek?

Wielkość opłaty obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej właścicieli samochodów mechanicznych w znaczącym stopniu zależy od wieku kierowcy i jego stażu w bezszkodowym kierowaniu auta. Kiedy spowodujesz na drodze szkodę lub także kiedy nie mając pojazdu, nie wykupisz polisy OC przez parę lat z rzędu – z zasady tracisz zniżki. Suma ubezpieczenia zależy natomiast także od pozostałych elementów, między innymi od firmy, wieku, przebiegu lub pojemności napędu Twojego auta, a także od sposobu używania pojazdu.

Jaka jest cena ubezpieczenia nowego pojazdu?

Ubezpieczyciele, ustalając opłaty, szacują zagrożenie wystąpienia szkody. W wypadku nowych pojazdów zagrożenie kolizji jest duże, gdyż panuje przeświadczenie, iż nowe auta należy sprawdzić, natomiast to może zagrażać wypadkiem. Trochę starsze pojazdy są tańsze do ubezpieczenia, jednak już np. piętnastoletnie są droższe aniżeli trzyletnie. Ile kosztuje ubezpieczenie pojazdu z salonu? Jeśli korzystasz z nowego samochodu i zamierzasz zobaczyć, ile zapłacisz, skorzystaj kalkulatora OC.

Zniżki OC – jak uzyskać maksymalne zniżki?

By płacić jak najmniejszą składkę OC, należy wypracować dobrą historię polisową. Naturalnie jednym spośród najistotniejszych elementów jest szkodowość kierowcy, więc na zniżki mogą liczyć przede wszystkim ci właściciele pojazdów, jacy od paru lat jeżdżą uważnie, pewnie oraz zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Pozostałe opłaty mogą płacić małżonkowie oraz rodzice od osób samotnych czy niewychowujących dzieci.

Parametry samochodu a wielkość opłaty za OC

Koszt ubezpieczenia OC zależy też od parametrów pojazdu. Zakłady ubezpieczeniowe mają dostęp do informacji, jakie umożliwiają oszacować zagrożenie wywołania przez ubezpieczonego kolizji. Takie zagrożenie zmienia się ze względu na firmę pojazdu, zawartość silnika, rok produkcji lub przebieg. Jak łatwo się kierowcy aut o większej mocy, wielokrotnie przewyższają prędkość oraz jeżdżą brawurowo. Za to starsze samochody (czy z dużym przebiegiem) są prawdopodobnie bardziej zawodne, a więc podnosi się w nich prawdopodobieństwo spowodowania kolizji.